KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12691208
nr 1269 1208
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, "Söndagsmetaren", 223/310, signerad. Motivet: 14x25,5 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 19:32:28
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
Folke Gullby
Läs mer om Folke Gullby